Tak świętowaliśmy Dzień Wody!

Wody Polskie Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Warszawie z okazji 27. edycji Światowego Dnia Wody 2019 zaprosił do zwiedzenia Stopnia Wodnego Dębe.

Uczniowie szkół i osoby prywatne mieli wyjątkową okazję do przejścia przez cały SW Dębe z przewodnikiem. Kierownik obiektu Janusz Klusek opowiadał o historii powstania stopnia, jego funkcjach, zasadach działania, ciekawostkach. To była okazja nie tylko na obejrzenia miejsc niedostępnych na co dzień, ale też na zadanie wszelkich nurtujących pytań. PGE w tym dniu udostępniła zwiedzającym elektrownię wodną.

Żeby ten dzień był jeszcze radośniejszy na wszystkich zwiedzających czekał popcorn, krzyżówki, quizy i drobne upominki. Legionowskie WOPR edukował w zakresie udzielania pierwszej pomocy, można było poćwiczyć pod okiem profesjonalistów na fantomach. Na koniec była zabawa z fotobudką, każdy mógł sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie ze SW Dębe!

Było nam miło gościć Państwa na naszym obiekcie w dniu, w którym wszyscy powinniśmy pomyśleć o wodzie, jako wspólnym dobru, którego źródła nie są niewyczerpalne, a jej jakość zależy od nas samych! Dziękujemy za wspólnie spędzony 22 marca!