Recykling Rejs 2017

Kajakiem z Mazur do Warszawy

5 czerwca 2017 r. pod patronatem Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Warszawie rozpoczyna się w Węgorzewie już siódma edycja Recykling Rejsu. Organizatorem recyklingowych wypraw kajakowych jest ekolog-podróżnik Dominik Dobrowolski i Fundacja PlasticsEurope Polska oraz REKOPOL Organizacja Odzysku.

Tym razem nurt edukacji ekologicznej poprowadzi przepięknym szlakiem z Węgorzewa przez Wielkie Jeziora Mazurskie do Warszawy, przez Jeziora Mamry i Śniardwy oraz rzekami: Pisą, Narwią, Bugiem i Wisłą. Organizatorzy zapraszają na spotkania i konferencje prasowe m.in. do Węgorzewa, Giżycka, Mikołajek, Piszu, Ostrołęki, Pułtuska i Warszawy. W każdym porcie, marinie, na każdym brzegu przygotowywane są akcje sprzątania i akcje edukacyjne zachęcające turystów i mieszkańców do recyklingu! "Taki jest nasz cel, tzn. walka z zanieczyszczeniem i zaśmieceniem rzek i mórz. W moich rękach będzie wiosło, a w Waszych odpady" - mówi kajakarz Dominik Dobrowolski i zachęca - "Chodzi o to, aby szczególnie cenne odpady z tworzyw sztucznych trafiały tam, gdzie trzeba, czyli po segregacji do odpowiednich pojemników, wtedy mamy pewność, że zostaną odzyskane i ponownie wykorzystane".

Do tej pory Dominik Dobrowolski przepłynął i posprzątał ponad 6 tys. km szlaków wodnych w Polsce i Niemczech. Tegoroczny "Recykling Rejs - Odzyskuj tworzywa sztuczne!" zakończy się 19 czerwca w Warszawie na Wiśle, która w tym roku ma swoje święto - Rok Rzeki Wisły 2017.

RZGW w Warszawie już po raz czwarty wspiera Dominika podczas kajakowych wyzwań.

Szczegóły wyprawy na stronie www.recykling-rejs.pl .

Do zobaczenia na brzegach rzek!